Turystyka

Turystyka to kierunek studiów przeznaczony dla osób ciekawych świata i pełnych energii. Każdego roku wielu młodych ludzi rozpoczyna studia, które mają im przynieść doświadczenie i praktyczną wiedzę w zakresie funkcjonowania usług turystycznych w kraju i za granicą. Wielu studentów planuje po zakończeniu studiów podjąć prace w określonym ośrodku kulturalnym lub rozpocząć samodzielne rozpowszechnianie usług turystycznych. W czasie trwania studiów studenci poznają zasady funkcjonowania turystyki w kraju i za granicą, nabywają praktyczną i teoretyczną wiedzę na temat pozyskiwania klientów i organizowania bazy turystycznej. Tak jak w przypadku innych studiów turystyka narzuca studentom konieczność napisania pracy dyplomowej. Na szczęście konsultacje przy pisaniu prac są mile widziane, a pomoce naukowe są łatwo dostępne w każdej bibliotece czy internecie.

Osoby pragnące studiować na tym kierunku powinny cechować się zainteresowaniami turystycznymi, krajoznawczymi i rekreacyjnymi, umiejętnościami organizatorskimi. Niezbędna jest znajomość języków obcych, łatwość nawiązywania kontaktów oraz ogólna sprawność fizyczna.

Perspektywy i szanse na znalezienie pracy po zakończeniu kierunku jest naprawdę wiele. Wielu absolwentów turystyki stara się otworzyć własne biura turystyczne i nawiązać kontakty z zagranicznymi hotelami i liniami lotniczymi. Mimo rozwoju internetu turystyka zagraniczna organizowana przez biura podróży ciągle ma się dobrze dlatego taki pomysł na biznes może okazać się szczególnie trafiony. Poza inwestowaniem w odpoczynek w dalekich krajach wielu studentów podczas nauki stara się zdobyć potrzebne informacje do tego jak prowadzić turystykę w kraju. W zależności od środków jakie posiadają starają się zdobyć informacje dotyczące założenia pensjonatu czy agroturystyki. Agroturystka jest jedną ze specjalności, które można studiować w ramach tego kierunku. W trakcie studiów studenci mają okazję sprawdzić jakie regiony Polski cieszą się największym zainteresowaniem lub jakie warunki trzeba zapewnić klientom aby chętnie wracali do nich na kolejny urlop.

Poza sprzedażą usług turystycznych absolwenci kierunku turystyka mogą liczyć także na pracę ruchomą, która związana jest zwykle z zawodem przewodnika turystycznego. Liczba instytucji oferujących pracę przewodnikom turystycznym jest tak duża, że każdy specjalista poszukujący pracy w tym sektorze powinien bardzo szybko znaleźć zatrudnienie. Praca przewodnika turystycznego może być związana zarówno z oprowadzaniem po egzotycznych krajach, starych miastach ale także zabytkach, instytutach, ośrodkach pamięci i przede wszystkim muzeach. Wielu absolwentów chętnie przyjmuje tego rodzaju oferty, zwłaszcza gdy może liczyć na możliwość bezpłatnego zwiedzania, podziwiania i dostępu do miejsc szczególnie ważnych, interesujących czy wyjątkowych. Wśród ofert jakie się składa absolwentom tego kierunku znajdzie się także posada rezydenta w danym kraju. Zwykle do jego zadań należy zakwaterowanie gości hotelowych, opieka nad nimi, a także zapoznawanie ich z lokalnymi atrakcjami danego kraju. Pensja rezydenta nie jest mała, a lista powierzonych mu zadań i dobre warunki w jakich zdarza się pracować i piękne otoczenie działają szczególnie zachęcająco. Tego rodzaju oferty bardzo kuszą. Szansa zarobienia naprawdę dobrych pieniędzy podczas niemal ciągłego urlopu i robienia tego co naprawdę się lubi wydaje się wręcz wymarzoną sprawą.

Turystyka jest jednym z kierunków, który otwiera drzwi do całego świata. Jest to szansa na podróże i realizowanie swojej pasji, podczas gdy zapotrzebowanie rynku sprawia, że o etat w tej branży wcale nie trudno. Absolwenci kierunku Turystyka uzyskują wszechstronne przygotowanie do wykonywania zawodu organizatora turystyki i rekreacji, samodzielnego planowania imprez turystycznych i animacji wolnego czasu. Zyskują bardzo szerokie perspektywy zawodowe. Mogą podjąć pracę w przedsiębiorstwach turystycznych, organizacjach społecznych  i rządowych zajmujących się organizacją oraz upowszechnianiem turystyki i rekreacji.

Poniżej nasze gotowe prace z turystyki: