Europeistyka

Zanim zaprezentujemy nasze gotowe prace z europeistyki – mały wstęp.

Europeistyka (European Studies) jest interdyscyplinarnym kierunkiem studiów. Studia te poruszają zagadnienia z zakresu historii, prawa i administracji, ekonomii, politologii, stosunków międzynarodowych i socjologii. Jak widać, europeistyka należy do bardzo interesujących kierunków.

Studia licencjackie i magisterskie na tym kierunku pozwalają poznać kontekst kulturowy, w którym powstają ramy strukturalne procesu europeizacji.

Studia te pozwalają wykorzystać zdobytą wiedzę w pracy administracyjnej oraz innych rodzajach pracy, które wynikają z obecności Polski w Unii Europejskiej.

W programie studiów z europeistyki znaleźć można między innymi następujące przedmioty: nowoczesna tożsamość Europy, integracja gospodarcza w Europie, polityka i polityka finansowa Unii Europejskiej, teoria kultury, sztuka Europy, protokół dyplomatyczny, polityki migracyjne, współczesne teorie socjologiczne… i wiele, wiele innych.

Kilkanaście lat temu, gdy Polska wstępowała do elitarnego grona państw Unii, europeistyka była bardzo popularnym kierunkiem. Młodzi ludzie byli Europą zafascynowani, chcieli uczestniczyć, brać czynny udział w integracji europejskiej. Dzisiaj ten kierunek studiów dalej jest popularny, ale już nez tej atrakcyjności czegoś nowego.

Poniżej gotowe prace z europeistyki, o których wspomnieliśmy na początku. Poniżej gotowe prace licencjackie i magisterskie z europeistyki: