Marketing – gotowe prace z marketingu

Marketing to kierunek który odpowiada współczesnym założeniom rynku. W sytuacji kiedy można zaobserwować gwałtowny wzrost sektora usług bycie handlowcem okazuje się szczególnie opłacalne. Jak się zareklamować? pozyskać klienta i go utrzymać? To tylko kilka pytań, które stawia sobie współczesny sprzedawca. Podczas studiów na kierunku marketing student może nauczyć się podstawowych technik i sposobów na to jak zareklamować towar by ten się dobrze sprzedawał. W zależności od rodzaju branży w której przyszły absolwent ma zamiar pracować rynek pokazuje ciągłe zapotrzebowanie na różnego rodzaju fachowców od sprzedaży. W ostatnim czasie dość popularny stał się marketing internetowy. Internet jako jedno z największych mediów a obecnie niesamowitą okazję do pozyskania klientów, a reklamy i przekazy internetowe trafiają nie tylko do klientów w kraju ale także za granicą. Większość uczelni oferuje swoim studentom możliwość zapoznania się ze współczesnym rynkiem, w dużej mierze bazującym na ofertach internetowych.

Jak wyglądają te studia? Czy są trudne?

Studia z zakresu marketingu nie należą do najłatwiejszych kierunków. Student jest zobowiązany do tego by czerpać wiedzę z różnego rodzaju źródeł, a konsultacje przy pisaniu pracy wydają się koniecznością. Jednym z najmniej ulubionych zajęć jest statystyka, która w dużej mierze opiera się na matematyce. Poza pisaniem prac naukowych student marketingu musi przygotować się także na to, że podczas praktyk będzie musiał nauczyć się metod przeprowadzania wywiadów, ankiet czy też sondy, która później będzie stanowiła podstawę dla jego pracy zawodowej. Poza pracami dyplomowymi student marketingu musi wykazać się znajomością podstawowych programów internetowych, a robienie prezentacji multimedialnych musi wyglądać u niego naprawdę profesjonalnie. Wielu absolwentów kończąc studia zaczyna pracę jako handlowiec, zwykle na własną rękę lub też zostaje zatrudnionych przez duże korporacje.

Dość popularnym zajęciem po zakończeniu marketingu jest praca w sektorze reklamowym i sprzedażowym a także branży hurtowej. Wielu absolwentów już na studiach planuje założenie własnej działalności i zdobywa tylko praktyczne umiejętności ku temu by ich rozwój nastąpił szybciej i był bardziej efektywny. Studia na pierwszym i drugim stopniu przewidują dla studentów różnego rodzaju praktyki w przedsiębiorstwach prywatnych, które są w stanie pokazać młodym ludziom zasady współczesnego handlu i sprzedaży. Tego rodzaju doświadczenie jest zwykle wymagane przez pracowników podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Dla studentów marketingu prowadzi się także szereg zajęć dotyczących kwestii promocji własnej osoby.

Ile może zarobić absolwent marketingu i jak wygląda jego praca?

Marketingowiec w przeciwieństwie do absolwentów innych kierunków może być panem swojego czasu. Pracując na własną rękę jako handlowiec to on decyduje ile czasu spędza na pracy a ile daje sobie na inne zajęcia. Odsetek ze sprzedaży stanowi dla absolwenta źródło dochodu, które uzależnione jest od dwóch czynników: ilości poświęconego na sprzedaż czasu a także wytrwałości w pozyskiwaniu klienta. Szacuje się, ze przeciętny marketingowiec jest w stanie zarobić od dwóch do nawet kilkunastu tysięcy podczas jednego miesiąca. Kierunek przyciąga więc do siebie tym, ze bez względu na to jaką specjalność obrał student jest on w stanie zarobić naprawdę duże pieniądze, a przy tym zyskać wiedzę teoretyczna i praktyczną o swojej przyszłej pracy. Zapotrzebowanie na tego rodzaju specjalistów sprawia, że absolwenci tego typu studiów nie muszą martwić się, że nie znajdą zatrudnienia w kraju usług.

Poniżej nasze gotowe prace z marketingu: