Przed listą zawierającą nasze gotowe prace z handlu – mały wstęp.
W związku z procesami globalizacyjnymi, a także otwarciem się krajowej gospodarki na handel, zagraniczny kierunek: Handel międzynarodowy jest jak najbardziej „na czasie”. Zauważają to młodzi ludzie, gdyż od lat liczba ubiegających się o przyjęcie na studia tego typu nie maleje.
Na niektórych uczelniach Handel międzynarodowy stanowią odrębny kierunek, który dzieli się następnie na kilka specjalności, np. gospodarkę światową, integrację europejską, finanse międzynarodowe, czy międzynarodowe prawo handlowe.
Czy przed studentami Handlu międzynarodowego drzwi do kariery zawodowej stoją obecnie otworem? Cóż, jest sporo możliwości pracy, gdyż absolwenci tego kierunku mogą znaleźć zatrudnienie zarówno w przedsiębiorstwach handlujących z zagranicą, jak i w urzędach administracji państwowej i samorządowej, organizacjach gospodarczych oraz placówkach dyplomatycznych.
Faktem jest jednak, że studiowanie Handlu międzynarodowego bez konkretnej specjalności przynosi dużą wiedzę ogólną, która pomaga w podjęciu pracy w wielu zawodach.
- Ewolucja wspólnej polityki handlowej Unii Europejskiej
- Handel elektroniczny. Płatności online (Płatności poprzez internet)
- Handel Polski z wybranymi krajami Unii Europejskiej
- Handel zagraniczny pomiędzy Polska a Wielką Brytanią
- Handel zagraniczny w okresie transformacji polskiej gospodarki
- Negocjacje handlowe na przykładzie małej firmy branży odzieżowej
- Pojęcie i definicja zawodu przedstawiciela handlowego
- Rola i znaczenie ASP w handlu elektronicznym
- Wpływ polskich dążeń do integracji europejskiej na rozwój handlu zagranicznego