Istota przekazu reklamowego na przykładzie telewizji Polsat

wstęp 5

Rozdział I 6
Reklama na tle marketingu a marketing reklamowy 6
1. Reklama jako element marketingu 6
1.1. Definicje reklamy i marketingu 9
1.2. Reklama w ujęciu psychologicznym na przykładzie HEYAH 19
1.3. Zwierzęta i ich rola w reklamach telewizyjnych 22

Rozdział II 24
Zadania reklamy 24
2.1. Działanie reklamy 28
2.2. Charakterystyka rodzajów reklamy 30
2.2. Telewizja 35
2.3. Przekaz reklamowy a analiza socjokulturowa 44
2.4. Analiza przekazów reklamowych w telewizji na przykładzie stacji POLSAT 47
2.4.1. Najczęściej reklamowane produkty 47

Rozdział III Podsumowanie 50
Bibliografia 54
Spis Tabel i rysunków 57

Reklama jest nie tylko produktem marketingowym, bowiem współczesność posługuje się również pojęciem reklamy społecznej, pod względem swego oddziaływania na potencjalnego klienta. Mianem tego typu reklamy określa się komunikat perswazyjny, który podobnie jak reklama komercyjna służyć ma nie tylko informowaniu, lecz także i zmianie postaw i zachowań. Jej cel jest jednak inny niż reklamy komercyjnej. Gdyż jej działanie polegać ma na wywołaniu postaw i zachowań społecznie pożądanych. Jest to doskonały chwyt marketingowy, który perswazyjnie działa na odbiorcę.

Jeden z czołowych twórców światowej sławy reklamy – Alfred Heineken- mawiał, iż życie polega na reklamie. Dowiódł tego rozpowszechniając piwo Heineken w ponad 170 krajach Europy.
Słuszne również wydaje się twierdzenie mówiące, iż reklama jest dźwignią handlu, prawda bowiem jest taka, iż bez reklam większość ludzi nie zwracałaby uwagi na produkty sklepowe, nie testowałaby ich, nie wspominając już o zakupie.

Działanie ogłoszeń reklamowych może być jednakże wielorakie, jedne z nich bowiem zachęcają do kupna danego produktu, ze względu na zaufanie do marki (Blend-a-med) inne natomiast odrzucają, ze względu na to, iż chociaż są reklamowane, są szkodliwe, a ich powłoka opiera się na samym chemicznym składzie (Chappi, Pedigree).

Współczesność jest epoką, w której reklamy stały się częścią życia społecznego, ze względu na to, iż znajdują się dosłownie wszędzie i w każdym miejscu na ziemi są w stanie dopaść człowieka.

Liczba stron 60
Nazwa Szkoły Wyższej
Rodzaj pracy licencjacka
Rok oddania 2005
5/5 - (2 votes)
image_pdfimage_print